| Ade a întrebat:

HELP! Maine dau test la engleza din verbele regulate si neregulate! Crintele mele:
a)lista verbelor neregulate (toate cele 3 forme si traducerea)
b)cum se formeaza trecutul la verbele regulate?
c)exista o lista a verbelor regulate? sau puteti s-o faceti voi?
d)da exista, mi-o dati? (toate cele 3 forme si traducerea)
Cine imi raspunde la cerinte? Nu ezitati sa raspundeti, chiar daca stiti numai doua cerinte. Va rog. Orice imi poate fi de folos!

2 răspunsuri:
| PuffyPufosul a răspuns:

Cum adica? La ce cerinte sa-ti raspundem, pentru ca dupa ele nu prea am inteles!