| Monyyyyy a întrebat:

Hey, am început la Politehnica programarea și nu am prea inteles cum se face. Este vorba de limbaju C.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa, si intrebarea e?

| Bizon95 a răspuns:

Programarea (NU conteaza limbajul)
e un talent

DACA NU INTELEGI NIMIC, esti anti-talent

in poly am vazut stundent de anul 1 facand lucrarea de diploma cuiva (FEMEIE) de anul 5

morala, nu ai talent, ESTI LA FACULTATEA GRESITA, SORRRRRRY!

| Speranta12 a răspuns (pentru Bizon95):

Dar cum a intrat acolo daca nu stie cat de cat programare? thinking

| Bizon95 a răspuns (pentru Speranta12):

NU se da programare DE NICI UN FEL la examen
NUMAI mate si fizica

programarea e RADICAL diferita de mate si fizica, algoritmii fac parte din mate si te ajuta, dar sunt o ramura "exotica" a matematicii, adica, pana nu faci EFECTIV programare, poti sa nu te loveasca in fata si deci sa nu trebuiasca sa ii faci fata, si INCA ODATA, NU se dau la examenul de admitere in Automatica si Calculatoare

ca, explicatie exista in sport
sunt CEL MAI TARE DIN TOATE TIMPURILE in a face fata la cele mai puternice lovituri cu mingea!
daaaar, cele mai slabe lovituri cu efect ma TERMINA... DEFINITIV

| Speranta12 a răspuns (pentru Bizon95):

Mama ce idiotenie!

| flixbuster a răspuns:

Recomandarea pe care ai primit-o deja pentru

http://www.learn-c.org

este foarte buna.

| MagicOneT a răspuns:

Daca nu esti la Automatica sau Etti, poti sa stai linistit, va fi un curs lejer.

| Monyyyyy explică (pentru MagicOneT):

Problema e ca nu înțeleg cum se fac schemele logice

| Bizon95 a răspuns (pentru Monyyyyy):

Https://www.google.com/search?q=cum+sa+faci+scheme+logice

algoritm = descompunerea unei rezolvarii unei probleme in pasi elementari care acopera toate posibilitatile si care duc sigur la un rezultat

schema logica e practic o expresie grafica a algoritmului

iar in link-ul de la google gasesti chestii destul de elementar explicate si fara idei de programare care sa te bage in ceata din prima