| Wwwonderlanddd a întrebat:

Hey. Am inceput recent clasa a9a. Am aflat ca la liceul dorit,(la profilul MI), la a doua etapa de repartizare a fost repartizata o eleva care s-ar putea sa fie de nationalitate rroma. Practic, media de admitere la acea clasa a scazut la media ei, nu? (Media mea e mai mare decat a ei). Avand in vedere ca in semestrul 2 te poti transfera numai cu media de admitere, inseamna ca am ceva sanse sa mi accepte transferul?

3 răspunsuri:
| Striker14 a răspuns:

Amm, din cate stiu eu locurile pentru rromi sunt locuri speciale, media de admitere necontand. Tu concurezi cu romanii, nu cu rromii cand vine vorba de locuri in liceu. Desi...nu stiu de ce ai vrea sa te duci la mate-info daca nu ai intrat din prima tura...dar e alegerea ta

| Wwwonderlanddd explică (pentru Striker14):

Sunt la alt liceu, tot la mate info. Dar am vrut mult de la inceput liceul ala.

| Wwwonderlanddd explică (pentru Striker14):

Plus, ca a fost repartizata pe locurile libere ramase dupa rezolvarea cazurilor speciale. Nu pe alea de rromi.

Întrebări recente