| Alexandra101112 a întrebat:

Hey! Am si eu o intrebare:In Ciresarii, volumul 2:Castelul fetei in alb, este vorba despre un mesaj pe care il trimite Laura celor doi(Dan si Ticusor).Ce scrie in acel mesaj "usturator"? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
"...Stimati copilasi! Am primit mesajul vostru, care mi-a declansat, intr-adevar, un sentiment... de mila fata de voi. V-am facut si cinstea de a va arunca o privire incantatoare, plina de admiratie, cand am vazut cu cata usurinta v-ati catarat in copac. Imi pare, totusi, rau ca nu vei putea mangaia urmele pasilor mei si mi-e teama ca din aceasta cauza vei crede ca sunt o zana, ceea ce, pentru varsta pe care presupun c-o aveti, n-ai fi deloc de mirare. Sfatul meu este sa va gasiti procupari mai apropiate de varsta si responsabilitatile voastre. Ce-ati zice sa participati la un concurs de trotinete sau triciclete? Daca nu-l veti castiga, fiinta mea generoasa se va straduii sa aline marile voastre suferinte. Acesta este raspunsul prizonierei in alb
P.S. Pariez ca veti sta in copac cel putin pana la sase si jumatate si ca veti face niste mutre cand veti citii aceste randuri... "
Asta a fost. Altul nu-mi amintesc sa le mai fi trimis. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns: