| anonim_4396 a întrebat:

Hey, ce parere aveti despre "Turnul Melinei" de Ionel Teodoreanu? Se merita cartea citita, sau nu? spuneti-va paprerea...

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Daca vrei s-o citesti, pune mana si citeste, iti vei da seama dupa primele 10-20 de pagini daca iti place. Gusturile sunt variate si nu te baza pe parerile altcuiva in materie de literatura. Mie personal mi-au placut mai mult alte romane ale lui Ionel Teodoreanu, Turnul Milenei e cam prea fantastic si morbid pentru gustul meu. Nu seamana cu stilul din 'La Medeleni', 'Ulita Copilariei' sau 'Lorelei'. Repet, e vorba de preferintele mele. In concluzie merita citita chiar si numai pentru a-ti da seama daca-ti place sau nu. Deja faptul ca te interesezi despre un roman si nu despre tunsoarea lui Justin 'Bieberon' te face speciala! Lectura placuta!

2 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Este o carte foarte buna, citeste-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E turnul milenei...jesus christ...