| roriii a întrebat:

Hey cine poate sa-mi spuna o idee sau o tema de discutie in legatura cu holocausul?

1 răspuns:
| Crissu3005 a răspuns:

Wawww...holocaustul este un subiect vast.O tema buna de discutie ar fi: cum a aparut holocaustul si cum a reusit un om sa manipuleze oamenii,convingerile lor,poti vorbi despre lagarul de la Auschwitz, despre ideologie, persecutarea evreilor, romilor, homosexualilor etc, lagare si ghetouri.De asemenea iti recomand filmul Evadare din Sobibor( acest film ilustreaza foarte bine viata dintr-un lagar si mai mult de atat chiar)