| AmJaY a întrebat:

Hey cum pot invata foarte usor Romana? Citesc de cateva ori lectia si tot nu retin nimic sad...

5 răspunsuri:
| Georgiana2505 a răspuns:

Eu de obicei cand vreau sa invat ceva incep sa scriu iar lectia si apoi repet cu voce tare. Incearca si tu sa faci asa happy In cazul meu se pare ca functioneaza.Incercarea moarte n-are! Spor la invatat!

| VreauSaRad a răspuns:

Scoate ideile principale din lectie, scriele, repeta-le de 2 ori.iar a treia oara incearca sa spui lectia uitandu-te la ele

| Charlly a răspuns:

..Invata logic sau cand inveti nu te mai gandi la nimic doar la lectia respectiva. Funda?

| AmJaY explică (pentru Charlly):

Hm... asta va fi mai greu ca tot timpul ma gandesc la muzica...