| danielutzica a întrebat:

Hey! Cum se comenteaza o secventa dintr-o poezie? De ce anume trebuie sa ma "leg" ca sa comentez? Titlu, tema, figuri de stil?

Răspuns Câştigător
| inlovewiththerainbow a răspuns:

Figuri de stil. Motive dominante, Tema, Ideea, Mesajul textului în raport cu titlui. Starea de spiril a eului liric.

7 răspunsuri:
| doarMEmo a răspuns:

Te raportezi la tema poeziei...

| bijbiruca a răspuns:

Greu

| Varza1 a răspuns:

Buna, trebuie sa spui daca titlul este in concordanta cu textul. Asta e unul dintre lucrurile pe care trebuie sa le scrii.
Sper sa te ajute. happy

| danielutzica explică (pentru Varza1):

Si care mai sunt celelalte lucruri?

| inlovewiththerainbow a răspuns (pentru danielutzica):

Figuri de stil. Motive dominante, Tema, Ideea, Mesajul textului în raport cu titlui. Starea de spiril a eului liric.

| Claudiu_Ban_1989 a răspuns:

Hey! Cum pot transforma fractiile ordinare in fractii zecimale finite ex. 1supra 2

| CB_Andrei_2000 a răspuns (pentru Claudiu_Ban_1989):

Ma-ta-I curva!

| Bobariu_Ioana_Maria_1995 a răspuns (pentru CB_Andrei_2000):

Acest site nu este facut pentru a vorbi urat.