| VampireBlood a întrebat:

Hey! Cum vi se pare chimia? E o materie grea sau ușoară?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Din punctul meu de vedere este grea, nu mi-au plăcut niciodată materiile de la profilul real.
Dacă îţi place, ţi se pare simplă şi frumoasă.
Baftă!

12 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Banuiesc ca treci a VIIa, nu-i asa?
In primul rand depinde de tine. Daca nu iti plac materiile de real, nu o sa iti placa chimia.
In al doilea rand, depinde si ce fel de profesor ai. Daca ai un profesor bun, care sa se tina de treaba cu elevii si sa stie sa ii atraga spre materie atunci va fi usoara, mai ales daca vei lucra. Daca nu o sa ai un profesor bun, si nici nu o sa lucrezi, nu o sa iti placa. Faza e ca trebuie sa inveti foarte foarte bine la inceput, in clasa a saptea, ca aici se pune baza.
Mie personal imi place foarte mult chimia, e una dintre materiile mele preferate, mai ales ca am o profesoara care chiar isi da silinta ca noi sa pricepem.
Mult succesc big grin

| mgtow a răspuns:

Grea pentru cei care nu le plac sa manipuleze cifrele si usor pentru fascinatii matematicii.

| sublime89 a răspuns:

Mie mi se pare grea, mai ales cea organica.

| Ioonela a răspuns:

Nu. nu mi se pare grea. Chimia organica chiar imi place big grin

| LNK a răspuns (pentru Ioonela):

Hei!
Din curiozitate... la ce profil esti? big grin

| Ioonela a răspuns (pentru LNK):

Eu sunt la mate-info happy

| LNK a răspuns (pentru Ioonela):

Si cum ti s-a parut la inceput organica? Anul asta incep si eu chimia organica si voiam sa stiu la ce sa ma astept. happy

| Ioonela a răspuns (pentru LNK):

Mie nu mi s-a parut grea, big grinmai ales la inceput. Pe primul semestru materia e mai usoara si mai putina. Sau asa a fost pentru mine. Oricum succes in clasa a X-a si sper sa te descurci bine la chimie!winking

| LNK a răspuns (pentru Ioonela):

Mersi!
Succes si tie in noul an scolar! big grin

| Ioonela a răspuns (pentru LNK):

Multumesc si eu! happy si nu ai pentru ce tongue

| vinusipaharu a răspuns:

Cea mai urata materie. Tot liceul am avut 4.50, iar la restul aveam doar 9 si 10.

| ZuzzyAllexandra a răspuns:

Mie nu-mi place, mi se pare grea, ai de reținut foarte multe formule pe degeaba, ai de făcut multe chestii.
E puțin asemănătoare cu matematica.
Dacă îți place să lucrezi cu numere bănuiesc că nu e prea grea pentru tine, dacă nu, atunci e oribilă. laughing