| Miley12345 a întrebat:

Hey!
Daca fac un an sau doi de facultate in Romania ce sanse exista sa ma pot transfera la o facultate in strainatate (Harvard, MIT, Oxford...) dupa aceea? De ce as avea nevoie?
Am auzit ca trebuie date niste SAT-uri happy si ca e important sa faci voluntariat. Daca fac voluntariat doi ani ajunge?
Bursele sunt mari acolo?

2 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Pai ai putea sa mergi cu o bursa un an gen erasmus si apoi sa te transeferi dupa ce vezi cum merge treaba.la o facultate din europe e mult mai usor

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai sanse foarte mici, mai ales cu transferul.

Sa ajungi la facultatati de genu ai nevoie in primul rand de bani, multi bani asta daca nu prinzi vreo bursa intreaga.

Note aproape de 10, voluntariat foarte mult, engleza la perfectie samd.