| Lorelei2121 a întrebat:

Hey! De ce aspecte ar trebui sa ma leg atunci cand prezint semnificatia unor versuri?
Fundita

Răspuns Câştigător
| isabelabela a răspuns:

De subiectul acelor versuri si semnificatia figurilor de stil pe care nu le precizezi doar cauti legatura intre ele sau imaginile vizuale care ajuta la exprimarea limbajului artistic si tot asa cauti sa vezi ce vroia sa transmita poetul(uneori chiar punctuatia te ajuta gen punctele de suspensie care specifica sirul de ganduri)

1 răspuns:
| JustMe34 a răspuns:

De sentimentele ce le transmit, sa intelegi ce vor cu adevarat sa spuna.winking