| Albu_Georgiana_2000 a întrebat:

Hey! Deci as cam avea niste intrebari despre liceul militar. Sunt in clasa a VII-a si vreau sa merg la liceul militar dintr-a noua. Exista si clase de bilingv engleza? Dar cercuri de dezbateri se tin? Precizez ca vreau sa dau la liceul militar din Craiova.
Mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

De ce nu scrii direct la Liceul Militar și întrebi aici?
De ce nu iei informații oficiale de pe site-ul liceului?
Plus că mai ai un an de studii gimnaziale. Cine știe ce se mai întâmplă până în vara anului următor?
Nu se poate termina cât de cât anul acesta școlar, dar ce să mai vorbim despre anul următor!
Nu vedeți că vin valuri peste noi?
Rugați-vă să mergeți fizic anul viitor școlar și să faceți foarte puține ore on-line!
Restul, luați informații doar de pe site-ul oficial al liceului, inspectoratului școlar.
Iar, dacă credeți că aveți probleme cu disciplina, ascultarea, regimul de cămin, gândiți-vă bine de tot dacă vreți să mergeți la un liceu militar.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Exista si clase de bilingv engleza? Nu.
Dar cercuri de dezbateri se tin?
Nu.