| GwenS a întrebat:

Hey imi puteti spune si mie niste nuvele nu prea scurte dar nici prea lungi? plsssslove struck dau fundita; x

Răspuns Câştigător
| dsd a răspuns:

Ion, Doua loturi, La hanul lui Mânjoală, Budulea taichii, Popa Tanda, Moara cu Noroc

2 răspunsuri:
| TheDaffodil a răspuns:

Pt raspunsul adelinei happy "Ion" nu este in niciun caz o nuvela. Este unul dintre cele 3 romane majore ale lui Liviu Rebreanu.

| Yufeny a răspuns:

Alexandru Lapusneanu, Sobieski si romanii, Hagi Tudose, In vreme de razboi, Acasa, Calul dracului, Padureanca