| RedTMS a întrebat:

Hey! Ma puteti ajuta cu niste informatii interesante despre legionari pentru un proiect la istorie. Va rog daca raspundeti sa nu dati copy paste, trebuie sa se vada ca e facut de mana nu luat de pe net si facut in 2 minute. Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Banuiesc ca este vorba de un referat, nu de ceva mai complex, nu? Te pot ajuta eu, cred. Cauta aceste carti la biblioteca:
O istorie sincera a poporului roman - Fl. Constantiniu
Romania in timpul celor patru regi - Carol al II-lea (vol. 3) - Ioan Scurtu
Romania 1866-1947 - Keith Hitchins
Codreanu si Garda de Fier - Paul Guiraud
Pentru Legionari - Corneliu Zelea Codreanu
Daca vrei sa iasa ceva "profesionist", atunci astfel ar trebui sa lucrezi. Gasesti informatii si pe Google, insa vei avea mult mai mult de invatat daca faci o vizita la biblioteca orasului.

| Crackman a răspuns:

Citeste si fa din ce ai inteles.

| ziftode a răspuns:

Suntem in Romania, pentru romani au existat doua tipuri de legionari in istorie:
legionarii romani
legionarii nazisti

destul de interesant?

| Itanul a răspuns:

Fa bine si cauta-ti tu singur pe net. Mai ales ca este tema, nu ti-o facem noi.

| Itanul a răspuns (pentru Itanul):

Citesti mai multe articole si le combini.

| RedTMS explică (pentru Itanul):

Nu am postat intrebarea pentru cineva care sa posteze un comentariu ca al tau care nu mi-e de ajutor de loc. Puteai frumos sa eviti intrebarea daca te deranjeaza.

| Itanul a răspuns (pentru RedTMS):

Puteai sa nu o postezi deloc, tinand cont ca e tema. Dar as putea frumos, sa te raportez? Nu astept raspunsul, chiar o fac.