| anonim_4396 a întrebat:

Hey, maine e prima zi de liceu. Nu mi-e frica de cum o sa fie colegii ( am un coleg si o colega din generala cu mine in clasa ) plus ca m-am imprietenit cu un coleg la testul de intensiv engleza. Mi-e frica de materie, de profesori. Am avut profesori care n-au facut de lene DELOC franceza si biologie si la fizica profa era directoare si venea cand putea. La chimie sunt praf pentru ca, well, e chimie. Deci sunt 0 barat la fizica biologie franceza si chimie si praf la sport. Bruhhhhh.
Imi spune si mie cineva ce se face la romana de curiozitate? Cum e la liceu? Daca ati fost in generala/liceu la odobleja imi spune si mie cineva cum e acolo? Am emotii, ohhh.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca sa inveti singur, nu de la profesori. Franceza seamana foarte mult cu romana, sunt niste structuri simple la timpuri+cateva neregulate pe care le inveti.

| Idontcare69 a răspuns:

Le spui profesorilor situatia ta, vorbesti si cu dirigintele, pentru ca nu esti singurul care e in situatia asta, au fost și vor mai fi mulți, pentru ca asa e in învățământul românesc. Oricum veti face recapitulari.
E o perioadă foarte frumoasa a vieții liceul si nu merita sa te sperii.