| llarisasa a întrebat:

Hey, sunt curiosa daca bacul este obligatoriu...gen va trebui sa faci "semnezi" ceva? Habar n-am... explicati-mi

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bacalaureatul nu este obligatoriu si nu trebuie sa faci altceva decat sa nu te prezinti la examen.
Aceasta are urmari, respectiv nu vei putea urma studii universitare sau la unele scoli postliceale si nici nu te vei putea angaja in locuri de munca unde se cere sa ai diploma de bacalaureat.