| Fiona35 a întrebat:

Salut, cum e la profilul de filologie? adica e multa mate? faci franceza? care sunt materile importante? bacul? va rog explicati-mi!

5 răspunsuri:
| Karinakari99 a răspuns:

Da,foarte multă mate laughing 2 ore pe săptămână! Filologia este profil uman unde materiile importante sunt româna,engleza,franceza,latina,istoria,geografia.Dai teză la română,alegere dintre istorie şi geografie,engleză şi latină. Bacul din istorie, geografie(alegere sau ambele), româna, engleza, franceza.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu faci multă matematică ci puţină. Se face franceza şi alte limbi: româna, engleza, latina. Materiile importante sunt româna, engleza, latina, franceza, istoria, geografia etc. Bacul se dă la limba maternă adică română, la o limbă străină adică engleza, la istorie şi geografie.
Succes!

| LDCCristi a răspuns:

Mate straight face scuze dar esti in mintile tale.Filologia este numai cu limbile straine.Nicio mate ma.NUMAI LIMBI STRAINE si materile importante germana italiana spaniola si restul

| dannycrtsz a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......esc-funda/

Uita-te aici, cele mai bune raspunsuri.

| Agoraphobia a răspuns:

Depinde mult de liceul in care esti. Matematica mai mult ca sigur nu. Franceza da. Importante sunt: romana, limbile, istoria, geografia, latina. Bacul din cate stiu eu se da obligatoriu la: romana, engleza, istorie si optional la ceva gen geografie sau stiinte sociale, cred