| llarisasa a întrebat:

Hei.
Deci, am înțeles că bacul nu este obligatoriu, așa îi? Gen când alții vor da bacul tu ce faci nu vii sau va trebuie sa "semnezi" ceva? Faceți-ma sa inteleg...

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E fix irelevant ce faci cand se da bacul. Problema e ce faci dupa...

| Catrice a răspuns:

Te duci la mare in vacanta.
Nu te înscrii și punct.
Deși pe viitor la facultate sau job o sa ai nevoie de diploma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vor veni cu o lista pentru cei care vor sa se treaca la Bac. Iar u nu te vei trece si Atat
Bacul nu e obligatoriu, numai daca vrei sa dai la facultate. Daca nu intentionezi sa continui studiile Bacul are putina utilitate

| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Se da o hartie cu o luna sau cateva saptamani inainte sfarsitului anului cu o lista cu elevii care vor sa intre la bac. daca vrei sa-l dai semnezi indreptul numelui, daca nu, nu. Desi nu stiu cum s-a adaptat metoda asta la scoala online din prezent.