| Ssssst a întrebat:

Hey!
Sunt fata, clasa a 8-a si ar cam trebuii sa ma gandesc la ce liceu vreau sa ma duc dar nu am nici o idee...Sunt din Bucuresti si am media claselor 5-8 de 9, 38! Ma puteti ajuta cu niste licee(nu conteaza din ce sector), pe profil de filologie sau stiinte sociale in care sa se faca carte dar nu sa ne omoare si la care se poate chiuli cat de cat; adica sa fie viata cu alte cuvinte...

Idei?

4 răspunsuri:
| littlegirl07 a răspuns:

Eu ma voi duce la liceul teoretic Nicolae Iorga la stiinte sociale.este exact cum vrei tu, se face carte, dar iti poti trai si viata de liceean linistit.media este 8, 77 la stiinte sociale, iar la filo e 8, 55(de asemenea, filo e intesniv franceza)

| MarianWLF a răspuns:

Pai stai linistita ca o sa primesti o lista cu toate liceele profilele lor si in ce judet sunt o sa ai de unde alegehappy

| DrakuleJack a răspuns:

Gandeste-te ce vrei sa devi ce iti place la ce te pricepi cel mai mult zic eu un asfel de liceu zic eu

| SrJuXTApon a răspuns:

Tu esti singura care ai putea sa decizi!