| alma200033 a întrebat:

Hey! Știți cumva daca eu am dat anul trecut probele orale la bac și anul asta vreau sa încerc din nou, se vor lua in considerare probele orale de anul trecut ca sa pot sa dau la cele scrise?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Anul acesta poti solicita sa dai BAC-ul doar la materiile la care nu ai luat nota de trecere anul trecut, dar trebuie specificat in cerere, ca doresti sa pastrezi nota de la obiectul x, de anul trecut, anul acesta sustinand numai examenul Y.
Din cate stiu eu, BAC-ul se sustine in scris si daca nu-l iei in scris, poti sa-l dai oral.

| sierra1 a răspuns:

Le mai dai odată - intre noi fie vorba, probele alea nu le dai ci ți se dau (fiind doar prezent, treci). Deci fără stres

| Lucaaragiale23 a răspuns (pentru sierra1):

Scris nu le mai da, oral, da, pentru ca-i face lui mata ORAL

| sierra1 a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

Rog și pentru intervenția de mai sus, dezactivati contul userului BĂDĂRAN