| alice_2151 a întrebat:

Hey! TPU! Am și eu nevoie de puțin ajutor! Am de scris un eseu despre "Turismul în antichitate!" și nu prea am idei! Mersi!winking

Răspuns Câştigător
| costis a răspuns:

Ia-o de la Marco Polo si pe urma mai gasesti. Oricum atunci cred ca Europa nu era sigura. Pana la cucerirea Egiptului si a Palestinei de catre Arabi cred ca rutele cele mai sigure erau in jurul Imperiului Bizantin. Cred ca erau mai mult rute comerciale decat turistice (pana la Gingis Han si Persia -China cred ca era oarecum sigura. Am inteles ca pentru talharul suprem a fost o "steluta" stralucitoare orasul Samarkand. ) Pt ani 0-150 ar merge imperiul roman.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Eventual un eseu despre raboaiele antichitatii ca deh, si razboaiele de cucerire ofereau cuceritorilor prilej de cunoastere,"schopping" cu japca :d