| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat la liceu la o clasa de mate-info, intensiv engleza. Acum tot ce mai am de facut e sa dau acel examen. Puteti sa imi spuneti si mie cam ce cuprinde examenul si cam ce ar trebui sa imi repet? Va rog :*:*:*

2 răspunsuri:
| AleandraIleana98 a răspuns:

Pai eu am dat examenul ala si din cate stiu si sunt sigura acel examen s-a dsat la inceputul lui iunie.Pentru bilingv iti trebuie competentele, deci nu mai trebuie sa dai nici un examen, fiindca altfel nu ai fi fost admis fara examen.Acum depinde, fiindca in carte mea de admitere intensivul e acelasi cu bilingvul, si acum nu se mai da decat in a doua etapa de admitere.

| gogus a răspuns:

Din cate stiu fiecare liceu isi face programa proprie pentru exsamenul de competenta lingvistica, deci trebuie sa te duci la secretariatul liceului la care ai fost repartizata si sa le ceri programa.