| SnYcK3rS a întrebat:

am nevoie de ajutor

Vreau sa lucrez in plus la franceza si am nevoie de niste fraze de tradus in care sa fie gerunziul(le gerondif)
Pe net nu am gasit exercitii si nu vreau sa dau banii pe carti

funda+vot!

URGENT!

Răspuns Câştigător
| CurcubeulColorat a răspuns:

O sa caut eu prin cartile care le am si daca gasesc ceva iti raspund de privat.In orice caz o sa-ti raspuns pe la 18-19 pentru ca acum nu am timp.Si inca ceva! Nu vreau fundita pana nu-ti dau un raspuns!

1 răspuns:
| crystynel23 a răspuns:

Http://fran-lang.vaniercollege.qc.ca/prep/default.htm
uite aici
cauti si gasesti orice si in pus te si cotrecteaza... funda?