| rdennis78 a întrebat:

Hey TPU! Am o întrebare legată de Universitatea Politehnică București. Vreau să dau la Facultatea de Științe Aplicate, dar nu știu exact la ce se dă admitere. Am auzit de Matematică, Fizică, Chimie, Info, Biologie și Economie, dar nu sunt sigur…
Mă poate lămuri cineva?
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Anonimu7041 a răspuns:

Https://upb.ro/......ev2.0b.pdf

Pagina 29-30

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ai pe site-ul lor la sectiunea admitere toate informatiile. Acum cativa ani se dadeau 2 teste grija, ori 2 la matematica (analiza si algebrica, geometrie si trigonometrie) ori unul la matematica si unul la fizica. Si media de la bac se punea vreo 20%. Acum probabil s-a schimbat. Sa intri nu e greu dar facultatea in sine e groaznica, numai materii bazate pe mate si fizica, probleme grele de mate si fizica la tot pasul, deci gandeste-te bine inaintr

| rdennis78 explică (pentru Furnicuta000):

Chiar îmi place fizica, iar matematica nu-mi displace, dar mai mult îmi trebuie pentru viitor să intru la Politehnică. Mersi de îndrumări!