| DrCip a întrebat:

as vrea sa stiu care este criteriul de admitere la facultatea de medicina veterinara?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt cateva facultati de medicina veterinara si admiterea ar putea fi diferita, asa ca uita-te pe site-ul oficial al facultatii la care vrei sa mergi, la Admiterea 2015. Daca aceasta nu a fost inca afisata te poti uita la Admiterea 2014.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate vrei să ne spui şi din ce localitate!

Sau vrei să GHICIM?

Toate cele bune.

| DrCip explică (pentru bursuc001):

Scuze ca n-am precizat. Din Iasi

| bursuc001 a răspuns (pentru DrCip):

"Condiţii de admitere :

Admiterea candidaţilor în învăţământul superior la toate domeniile, se face fără probe de examen, criteriile de departajare, dupa notele de la Bacalaureat, fiind următoarele:

1. Nota de la proba scrisă de Limba şi literatura română (N1): 50%
2. Nota de la o altă probă scrisă, la alegere (N2): 50% " - SURSA :
http://www.uaiasi.ro/......icenta.php