| anonim_4396 a întrebat:

Hey TpU! As vrea sa stiu ce semnificatie au versurile "artistii pot pe multi sa-nflacareze/cu fantezia lor inaripata" din fabula Leul biruit de om - La fontaine. fundita mare!

Răspuns Câştigător
| cracks54 a răspuns:

Acest fragment exprima dorinta artistilor de a ne face fericiti prin perfectiunea lor.Metafora " fantezie inaripata" da multa expresivitate si sugerand imaginatia si creativitatea bogata. Sper ca ti-am fost de ajutor.

1 răspuns:
| TheDubstepMan a răspuns:

Aceasta expresie arata ca artistii schimba viata oamenilor cu operele lor.