| Alexxutsa a întrebat:

Hey TpU! Am o curiozitate : care este morala fabulei La Fontaine - Leul biruit de om. Imi place mult fabula si as vrea sa stiu ce morala reiese din text. Am o idee despre asta, dar vreau sa stiu si parelile altora.

Răspuns Câştigător
| Bianca987654321 a răspuns:

Cred ca morala fabulei ar fi: Sa nu te iei dupa aparente, si mai ales sa vezi ambele pareri ale participantilor in actiune...sincer si eu sunt putin in diubiu :d sper sa avem idei cat de cat asemanatoare

1 răspuns:
| Bianca987654321 a răspuns:

Dubiu*