| ĄĿiŒ a întrebat:

Astazi am sustinut examenul la limba si literatura romana. As vrea sa stiu cam cat se scade pentru taieturile facute? Din barem nu mi-e prea clar. In lucrare am avut cateva cuvinte taiate la compuneri si la unul din exercitii.

Răspuns Câştigător
| gabriela15 a răspuns:

Nu se scade daca ai taiat cu o singura linie, daca ai facut 1000 de linii pe un cuvant se considera semn particular si ti se anuleaza teza. asa se face greselile se taie cu o singura linie si atat, se scrie mai departe, nu se mai uita nimeni la ce e taiat cum trebuie

3 răspunsuri:
| AwaZoh98 a răspuns:

Daca ai taiat cu o linie dreapta orizontala, nu iti va scadea nimeni nimic. big grin

| MiculFaraon a răspuns:

N uscade daca ai taiat cu o singura linie. Daca ai taiat cu mai multe linii se considera semn. Pa-pa

| teateutza a răspuns:

Cam 5 sutimi