| TbX_4651 a întrebat:

Ati avut situatii in care ati facut ce ati vrut cand parintii vostri v-au spus sa nu faceti asta si apoi le-ati dat dreptate si ati regretat ca nu i-ati ascultat?

1 răspuns:
| mariuz30 a răspuns:

Cred ca toata lumea a incalcat regulile facute de parinti... Important e ce inveti din incalcarea acestor reguli. Unii parinti sunt idioti si impun reguli idioate iar alti parinti chiar stiu cum stau lucrurile si impun reguli de bun simt.
Tu s-ar putea sa crezi ca toti parintii fac parte din prima categorie.
Oricum, nu face nici un lucru ale carui consecinte nu le poti controla in totalitate! Pe bune!