| AddaAndra01 a întrebat:

Atunci cand parintii vostri va explica ceva care noi o consideram gresit dar de fapt e adevarat ce faceti? Ii ascultat si incercati si parerea lor sau tot ca voi faceti? Bine asta depinzand si de situatie!

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

In general intr-o proportie ascult si de parinti dar proportia difera uneori ii ascult 80%, alteori 50% si alteori 20%. Bineinteles daca ei spun ceva si eu nu-i ascult si fac de capul meu accept consecintele.Sa fim seriosi absolut toata lumea a avut momente in care a ascultat de parinti si a simtit ca a gresit facand asta si a avut si momente in care nu a ascultat de ei si a regretat dupa.Asta e viata, e bine sa ascultam si de ei dar sa luam in considerare si ce e important pentru noi, sa cantarim logic avantajele si dezavantajele fiiecarei decizii si apoi sa actionam.

11 răspunsuri:
| anabelisa a răspuns:

Daca ai incerca sa scrii corect in limba romana, poate as intelege ce doresti sa spui.Chiar atat de grea este aceasta limba?

| AddaAndra01 explică (pentru anabelisa):

GabrielaIoana cum a inteles? Pune-ti capul la contributie si nu mai jigni lumea! Nu esti tu sfanta

| anabelisa a răspuns (pentru AddaAndra01):

Nu cred ca prin raspunsul pe care l-am dat, te-am jignit cu ceva.Eu am spus numai adevarul!
Si adevarul intotdeauna doare!

| AddaAndra01 explică (pentru anabelisa):

OK dar daca nu-ti place nu raspunde

| Andruşcă a răspuns (pentru anabelisa):

Daca tot te dai desteapta, vezi ca si dupa punct se lasa un spatiu liber, lucru pe care tu nu-l faci. Mai studiaza si tu limba romana pana sa le faci observatii altora.

| anabelisa a răspuns (pentru Andruşcă):

Serios?
Chiar nu ai avut de ce sa te legi, numai de un punct?
laughing

| anabelisa a răspuns (pentru Andruşcă):

Vai de steaua ta!

| Mihaela1964 a răspuns:

Suna romaneste, dar nu-i asta limba romana.Ce ai vrut sa spui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Depinde de situatie acum, insa de cele mai multe ori ascult de ei, fiidca stiu ca-mi vor doar binele, cand nu o sa-i mai am va fi greu.
Te pup!

| Achtor a răspuns:

Zambeste, da din cap, aproba apoi fa ce ai vrut sa faci oricumwinking

| Wooo a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=1_Uzb1h1l3g

LINK MAGIC >>> http://www.vivasms.ro/h/5f48a30a95

Alatura-te celei mai cool comunitati si primesti promotii targetate si personalizate, discounturi, oferte last minute, invitatii pentru evenimente direct pe telefonul tau mobil!
In plus, castigi bani. Pentru fiecare SMS pe care il primesti de la vivaSMS esti platit. Vrei mai mult? Recomanzi prietenilor tai si esti platit pentru fiecare SMS primit de ei si membrii recomandati de ei.
In acelasi timp si companiile sunt incantate sa trimita oferte care ti se potrivesc perfect si sunt pe gustul tau.
Sa nu uiti totusi de investitii profitabile >>>
https://uinvest.com.ua/? amigosid=32587