| aura36 a întrebat:

cate absente motivate trebuie sa ai pe un semestru ca sa ti se scada nota la purtare?

Răspuns Câştigător
| deepinlovewithyou a răspuns:

Daca ai absetele motivate nu ti se mai scade nota la purtare laughing. Eu stiam ca de la 40 de abstente ( sau 25 ) pana la 60 se da amenda. La 60 in sus vine exmatricularea. Cred ca de la 40 de absente se scade nota la purtare. :-s

18 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

10 la un punct.

| LolaLollita a răspuns:

Cred ca te referi la absentele nemotivate. Normal, la 10 absente nemotivate se scade un punct la purtare, la 20 se scad doua puncte si tot asa. Depinde si de diriginte, daca ai 11-12 poate sa nu scada. Daca ai prea multe (40 sa zicem) poate sa te propuna pentru exmatriculare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10 absente nemotivate = un punct scazut la purtare ( punctul scazut la purtare va fi cauza pentru care nu primesti bursa )

| Fulbaster a răspuns:

Eu stiam ca 15 sau 25 la un punct dar cred ca sti ca poti scapa cu niste scutiri mediacale.

| Bambicuochiiverzi a răspuns:

La 10 absente ti se scade un punc lla 20 doua si tot asa.dar nu prea fac profesorii asta cel putin la noi nu facea

Răspuns utilizator avertizat
| Darcklight a răspuns:

In jur de 20!

| Lariii99 a răspuns:

Heii.
In principiu la 10 absente nemotivate e scazut 1 punct la purtare.
Insa, daca sunt sa zic peste 30 de absente(3 puncte) si este copil cuminte, nu face galagie etc. se stabileste in sedinta de consiliu profesoral cu cate puncte ii este scazuta media.
Sper ca te-am ajutat!
Daca tu esti respectiva fata, bafta in semestrul 2! happy
O fundita, poate? puppy dog eyes
Bye happy

| aura36 explică:

10 absente pe an sau pe semestru?

| aura36 explică:

Merci mult tuturor! ca eu am intrebat de absente MOTIVATE deoarece mi-am luxat piciorul si am lipsit 2 saptamani

| aura36 explică:

Nemotivate,am doar 2-3

| aura36 explică:

SI DE MOTIVAT mi-le motiveaza diriginta, ca e de treaba

| EmmaLoLy a răspuns:

Motivate poti sa ai cate vrei.nemotivate doar 10

| RomeoR a răspuns:

10 absente pentru 1 punct scazut la purtare.

| KidDDDDDDD a răspuns:

10 Absenţe şi ai nota scăzută la 9.

Crăciun Fericit alături de cei dragi!

| Rapyto a răspuns:

10 absente la aceeasi ora, nu 10 absente in total.

| diialoveyou a răspuns:

10 absente si ai nota scazuta la purtare dar daca ai un dirig asa ca al meu ti le motiveaza pe toate pup Craciun fericit!