| RauXLl a întrebat:

Cate absente motivate de medic poti sa ai pe un semestru? Sau nu este o limita?

7 răspunsuri:
| JetBlueJet a răspuns:

Cred ca nu conteaza.Am zis cred happy
Eu cand eram la spital erau elevi care nu mai mergeau de 2 luni la scoala.Ce sa mai zic de aia. Daca aduci foaie d-aia pentru motivarea absentelor cand trebuie nu cred ca-i vreo problema...In fine...In afara faptului ca apoi nu ai sa stii nimic daca faci absente.
-Nu mai chiuli-
Si iti mai repet si eu...La 10 absente ai un punct scazut la purtare. Si vezi ca poti sa faci 40 de absente happy Parc asa. Din cate stiu daca ai nota 6 la purtare ramai repetent.
*Eu stiam...Dar cred ca prostdeoarece nu sunt 100% sigura de asta: ca daca nu aduci dintr-aia de la medic pentru motivarea absentelor pana la sfarsitul lunii nu ti se mai motiveaza absentele. Dar acum poate ca stiu prost. Poate ca limita pentru motivarea absentelor este pana la urmatorul consiliu profesoral, cand se discuta situatia fiecarui elev.Astea nu stiu cand se fac.La sfarsit de semestu parca.* Sau mai este o modalitate prin care poti cumpara dintr-alea false...La mine este 5 lei una. Doar ca daca ai un liceul care te verifica ai dat de belea. laughing Bafta

| asperger3 a răspuns (pentru JetBlueJet):

La 20 absente in clasele a xi-a si a xii-a e preaviz de exmatriculare iar la 40 direct exmatriculare

| JetBlueJet a răspuns (pentru asperger3):

Asta nu o stiam.Eu nu chiulesc.

| asperger3 a răspuns (pentru JetBlueJet):

Nici eu. E regulamentul oficial valabil in toate liceele. Tot din a xi-a poti fi exmatriculat de la disciplina.

| JetBlueJet a răspuns (pentru asperger3):

Stiu si eu vreo cativa care aveau note mari doar ca am ramas repetenti din cauza absentelor.

| LotruNegru a răspuns:

Nu este limita. sănătatea nu este niciodată limitată, nu stii cand te ia "beteșugul", nu exista nici o limita la motivarea absențelor de către medic.
Sa nu uiti ca la 10 absente nemotivate se scade nota la purtare!

| DinuStie a răspuns:

Daca sunt motivate nu e limita