| anyway18 a întrebat:

Hey TPU.ce ar trebui sa invat pentru bac la biologie? vreau capitolele decat. fundita

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Da..ai toate capitolele din cei 2 ani. Oricum e mai usor din 9-10 decat 11-12.E cam multa materie dar asta e..incearca sa mai faci teste de bac ca asa iti fixezi cunostintele mult mai bine.

5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Pai depinde din ce ani vrei sa dai. daca alegi sa dai din cls 9-10 ai biologia vegetala/animala, iar daca o alegi pe cea din cls11-12 ai anatomie si fiziologie umana.

| anyway18 explică (pentru ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ):

Scuze am uitat sa mentionez ca din cls 9-10.stiu ca vegetala/animala.dar intrebarea care care ma macina..toate capitolele? intreb aici ca oricum avem o profesoara de vai de ea si mai bine ma interesez din alta parte.pwp

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns (pentru anyway18):

Da..ai toate capitolele din cei 2 ani. Oricum e mai usor din 9-10 decat 11-12.E cam multa materie dar asta e..incearca sa mai faci teste de bac ca asa iti fixezi cunostintele mult mai bine.

| vampir004 a răspuns:

Pai,la biologie se da biologia vegetala si animala.