| obsesion15 a întrebat:

Ce parere aveti de profilul mate-info? Eu sunt clasa a VIII-a si as vrea sa dau la liceul UNIREA din Focsani. Ce ma sfatuiti? Mentionez ca imi place matematica si as fi disputa sa fac si pregatire.

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Daca te pricepi si iti place matematica nu vad de ce nu ai da la mate-info!

bye-bye

| tia a răspuns:

E unul din cele mai bune profiluri, parerea mea. Mai ales ca dupa terminarea liceului vei avea mai multe optiuni de facultati decat de la orice alt profil. E un profil super ok. Nici foarte greu, nici foarte usor. Mie imi place foarte mult. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! E bun profilul, dacă ai aptitudini pentru ştiinţele exacte şi vrei o carieră în acest domeniu. Totuşi, nu neglija limbile străine şi cultura generală.
Dacă vrei un plus de informare pentru formarea ta, vizitează http://lecturirecenzate.ro/.

| alinutza_1073 a răspuns:

E unul din cele mai bune profiluri, parerea mea.

| Daniel86542 a răspuns:

Si eu sunt a 9-a si am ales un liceu de mate-info la profil intensiv engleza.cand termin voi lua 2 diplome big grin...iti recomand profilul