| Andrei_Birceanu_Ionut_1991 a întrebat:

ce parerea aveti despre acest articol: http://www.ddjobs.ro/sfarsitul-lumii/#.ULj-PSBM1Yw

Răspuns Câştigător
| CristianMarius a răspuns:

Aiureli.De aceea si voi fiti gata, ca in ceasul in care nu ganditi, Fiul Omului va veni" (Matei 24, 36-51). Daca nici ingerii din cer si nici Fiul, ca om, nu stiu cu precizie aceasta data, cum ar putea ea oare sa fie cunoscuta de catre oameni?

| Andrei_Birceanu_Ionut_1991 explică (pentru CristianMarius):

Asta stiam si eu, insa apocalipsa dupa Ioan suna altfel, iar Nostradamus spunea:"Un mare obiect va trece pe langa planeta noastra, va ajunge prin 2012, dar nu ne va lovi."
Conform calendarului Mayas, va incepe un nou ciclu pe data de 21 decembrie 2012, unde lumea se va termina, iar toate fapturile vor muri si altfel se va naste o noua era.
ce o fi o fi

| CristianMarius a răspuns (pentru Andrei_Birceanu_Ionut_1991):

Dar Nostradamus a mai spus si altele care nu s-au adeverit

8 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eu nu cred ca o sa murim sau cel putin asa sper.

Răspuns utilizator avertizat
| Madara21 a răspuns:

Este o mare prostie.