| Anonima010 a întrebat:

happy ce pot face sa ma concentrez mai mult la invatat...(daca s-ar putea fara medicamente)... ceva nush...mai mereu cand ma pun pe invatat mie gandul oriunde in alta parte... Funda

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Daca inveti ceea ce nu iti place nu prea poti sa te concentrezi, nu face prostia sa iei medicamente pentru tampeniile astea.
Poti sa scrii formule, defintitii pe o pagina a 4 folosind culori diferite, aici te poate ajuta vazul, poate poti retine mai usor stiind culorile.

2 răspunsuri:
| jewnina a răspuns:

Wow! la medicamente din start sa nu te gandesti.

Daca ti-e gandul in alta parte e clar ca nu ai habar de importanta pe care o are invatatul.

Ce fac eu? Ma gandesc: timpul asta e pentru invatat si trebuie sa fac totul la maxim ca dupa aia sunt libera, cu cat termin mai repede cu atat sunt libera mai repede. Telefonul cat mai departe si cu internetul oprit.

Bineinteles ca atunci cand suferi din dragoste, e greu sa te concentrezi oricat ai vrea, dar sper sa nu fie asta cazul.

good luck!

| Candyclouds a răspuns:

Incearca sa mananci in timp ce te concentrezi niste ciocolata neagra cu 85 % cacao