| 03052003 a întrebat:

Daca dau la liceul de arte pot sa intru dupa la academia de politie?

3 răspunsuri:
| BlankWhite a răspuns:

Da! Daca inveti bine la romana si istorie si te descurci si la sport! Bafta!

| DreamerBoy a răspuns:

Buna.
Poti intra oriunde vrei tu, nu conteaza liceul pe care il faci!
Succes!
Pa, pa.

| iusteo a răspuns:

Cred ca ai avea multe sanse sa intri daca ai face pregatire in timpul liceului. ca sa fii sigur de reusita.
la fel de bine poti merge si la alt profil.
Totusi, cel mai bun profil care te ar pregati pentru academie este cel de stiinte sociale.
Deci, da! ai sanse sa intri la academia de politie, dar ttebuie sa depui un efort sustinut pentru ca se intra destul de greu si de la an la an testele sunt din ce in ce mai dificile si riguroase.
Iti doresc multa bafta! happy