| Panteraa a întrebat:

Daca termin Facultatea de Economie si Gestiunea Afacerilor la departamentul management sau marketing de exemplu pot sa lucrez la sfarsit si pe post de contabil? Sunt curioasa daca termini la un departament anume daca poti lucra tot in domeniu economic, dar ceva ce tine de un departament diferit fata de ce ai facut. Sper sa intelegeti.

1 răspuns:
| HappYorSaD94 a răspuns:

Buna. Poti lucra oriunde. Iti pot da si un mic exemplu. Am un coleg, un prieten, care a facut facultatea de litere, si el este programator in momentul de fata, pe post de junior. A invatat acasa cate ceva, iar la interviu l-au placut, si asa l-au luat. Deci da, se poate. O zi buna!