| Z4 a întrebat:

Hey TPU.
Deci, in Septembrie merg clasa a 8-a si vreau sa dau la liceu, cu specializarea, Arta actorului...
Si am multe intrebaribig grin
1. Daca fac liceul asta, lumea o sa se uite la mine mai ciudat, adica : uite la asta, la teatru pffff de mine si de mine, adica, mai ciudat decat cei de la mate-info...
2.Si daca vreau sa imi fac o prietena, Ex: sa fie la stiintele naturii sau mate-info, o sa ma evite din cauza asta?
3. Parintii mei, [le-am spun ca ma fac actor,(luand-o ca o gluma)] si nu prea au fost de acord cu meseria asta, un mic sfat, ca daca fac liceul de actorie nu vreau razboi cu eilaughing

Funda

Răspuns Câştigător
| johnny_2986 a răspuns:

Pai.hai sa-ti spun ceva.eu acum am intrat in clasa a 9'a. ghici la ce liceu.liceul de arte.profil, canto.nu, nu te vor lua ca pe un ciudat.iti faci o cariera. capeti o experienta.si bineinteles nu lasi scoala.gen mai mult sa te axezi pe specializare.sa fie un echilibru intre ele si totul e ok.

1. dupa cum am spus, nu se vor uita la tine ca la un ciudat
2. nu conteaza unde inveti.te place asa cum esti manwinking. daca ai talent.go ahead!
3.parintii tai.pff.uite, ai mei au spus asa " faci ce iti place.nu te obligam sa urmezi ce liceu vrem noi ".si am facut ce imi place.adica sa cant.asa ca bwoy, mergi pe actorie.si dai inainte ca dai bine happy
succes! daca mai ai nevoie de niste sfaturi in altceva imi trimiti un PM

3 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

1. de unde ai scos-o si pe asta? sunt la mate info si nu rade nimeni de nime. am prietene care sunt la sociale, econimic etc. ce treaba are profilul cu prietenia? atata timp cat esti de treaba si nu o fitoasa, figuranta cu nasu pe sus nu vad care e problema?
intrader lumea cand aude de mate info parca ar auzi de dracu. laughing mare chestie oh go on un profil la fel ca oricare altu.
2. nu nu are de ce sa te evite. cand iti alegi o prietena tio alegi dupa cum este ea ca persoana, nu dupa profilul pe care la urmat.

3. este decizia ta nu a parintilor. este viitorul tau nu al lor. daca tu crezi ca asta vrei sa faci pe viitor, daca ai acest talent atunci du'te la teatru. dupa parerea mea la teatru se duc persoanele care sunt inzestrate cu asa ceva. pe mine nici sa ma omori si nu as putea sa fac ceea ce face un actor. pur si simplu nu mi-a dat Dumnezeu acest dar. trebuie sa ai inclinatii catre acest domeniu.
bafta :*

| Z4 explică:

Msm ca ma sustineti crying

| wertb a răspuns:

1. probabil ca mai ales ca si actor o sa inveti sa nu iti pese de raspunsul la intrebarea asta. poate ca este o tema buna de meditat: vrei sa ajungi sa nu iti pese de raspunsul la acea intrebare? happy

2. nu

3. lucreaza mult si cu pasiune. big grin