| WhoCares a întrebat:

Hey TPU,emotii pentru maine la examen?happy
Cam ce credeti ca se va da, eu cred ca ori fabula/schita/basmul, dar la fiecare sunt cate 3-4 eseuri de invatat si as vrea mai multe pareri cu privire la subiectebig grin

5 răspunsuri:
| kkkk a răspuns:

BUnaa, da foarte marii emotiiii.crying..sincer nu cred ca se va mai da basmul- ar fi ceva stupid. Deoarce s-a dat si anul trecut si la simularea din anul acesta- daca ar da tot basmul nu ar mai verifica cunostintele elevilor si la celelalte opere literare ( eu nu m-as supara laughing whistling ). S-ar putea fabula, dar sa zicem ca ea este pe locul a 2-lea si pe primul loc sta schita si nuvela. Acum depinde de ce se va alege maine dimineata ( variantele sunt deja pregatite-10 X-( ). sPER CA ti-am fost de folos kiss.

Baftaa pe maineee happy...sii..funditza?batting eyelashes

| TeodorAm00 a răspuns:

Cred ca ar putea sa ne dea si sa caracterizam de ex un personaj dintr-o nuvela sau schita studiata.La S2 de obicei ii compunere reflexiva

| alexandruliviu a răspuns:

Nu fi emotionat... o sa fie destul de usor. o sa iti dea 2 compuneri, un tablou de primavara, toamana sau iarna, de comentat un text scurt sau iti va da despre basm. de spus de ce apartine basmului. in primul rand trebuie sa inveti toate trasaturile fabulei/schitei/basmului ca sa poti sa faci comentariul, si cateva exercitii despre vocabular. mult succes; funda?