| PrajituricaCuFrisca a întrebat:

Hey, TPU-iștilor happy.
Aș avea o întrebare (dăă). Există licee de muzică (,) care dau și examene la vocal? Și dacă da, îmi puteți da un exemplu? Aș vrea să dau la un astfel de liceu dar nu știu să cânt la intrumente, ci doar vocal.

Răspuns Câştigător
| ፚᏬፚᏬ a răspuns:

Pai in special Liceele de Arte, acolo dai proba si vocal! La un instrument daca nu stii sa canti nu e nimic grav! Te va pune la pian sa canti cateva note pe care ti le va canta din voce! Vei da proba si la ritmica! Iti va bate pe un obiect un anumit ritm si tu va trebui s-o reprezinti asa cum ti-a dat-o el/ea!
Fundita?

| PrajituricaCuFrisca explică (pentru ፚᏬፚᏬ):

Ce bine... happy Știu să cânt puțin la pian, adică știu să reproduc unele note, dar mai am timp un an să le învăț. Mersi mult. :* P.S: Meriți fundița! P.p.s: Ești la un liceu de artă?

| ፚᏬፚᏬ a răspuns (pentru PrajituricaCuFrisca):

Nu sunt la un liceu de arte dar stiu deoarece fac cursuri de canto si acolo se vorbeste mult despre astawinking! :* Ma bucur ca te-am ajutat! O zi frumoasa sa ai!

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu exista licee de muzica care sa dai examen doar la vocal.E imposibil.
Cel mai bun liceu de muzica e Carmen Sylva.