| GeorgianaVonGrunge a întrebat:

Imi dati si mie o idee de compunere cu tema "visul meu" (un vis care l-ai avut)? Sincer nu am inspiratie si trebuie sa fac asta pana diseara. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| HarryPotterForever a răspuns:

Hey, Georgiana! Sa-ti spun sincer ideea compunerii este una foarte buna, care imi da inspiratie instantaneu. Ai putea sa descrii un joc de culori care se petrece in timp ce adormi. Cum auzi dintr-o data cantecul pasarelelor si te trezesti intr-o padure. Sau daca tema cu padure ti se pare prea banala, poti desprie cum te trezesti stand pe o stanca inalta, simti aerul si mirosul marii si ca auzi cum se izbesc valurile de tarmul stancos. Si cand deschizi ochi iti dai seama ca esti pe o stanca inalta, jos este marea si soarele apune in lumini trandafiri...iar apoi descri cum te trezesti brusc si iti dai seama ca totul a fost un vis... :-)

5 răspunsuri:
| YoYoLicious a răspuns:

Eu am o multime de vise, dar, din pacate, cele mai multe dintre ele sunt violente( poate rezultatul a prea multor filme horror vazute), dar, de curand, am avut un vis interesant, as putea spune. Eram cu prietenii intr-un apartament si constuiseram o masina a timpului. Am intrat pe rand in masina si eu eram ultima. Cand am iesit din ea, m-am trezit pe o scena, la un concert si toata lumea a inceput sa ne huiduie, pe mine si prietenii mei, dar noi am inceput sa batem ritmul de la "we will rock u" si toata multimea a inceput sa cante cu noi. Apoi m-am trezitlaughing

| BlackR0se a răspuns:

Hmm...poti spune ca ai visat ca esti intr-o lume magica, cu troli si chestii din astea care nu exista laughing
Sau... poti spune ca ai avut un cosmar x_x
Ca erai in cimitir..., ca ai avzut zombie si din astea inspaimantatoare laughing

| Cioxan a răspuns:

Rezuma-te si tu la faptul ca visezi sa ajungi o persoana imporanta, o stea...ca vrei sa cea mai 'tare" si ca ai ca model pe "Cutarica" si ca iti place ce face si...si cam asta ar trebui sa facibatting eyelashes fundita

| metutzametutza99 a răspuns:

Poti de exemplu sa povestesti ca ai zburat la starul tau preferat, te-ai intalnit cu el apoi poti spune ceva comic sau ceva drama gasesti tu idei

Întrebări recente