| IceKing a întrebat:

Hey TPU! Imi puteti spune repede cateva plante care cresc pe malul paraurilor/raurilor. haideti plzz.

Răspuns Câştigător
| Dєєa a răspuns:

Ok. O să te ajut!
Am mai scris! Uită-te.
Sper ca si fundă, nu?

13 răspunsuri:
| Dєєa a răspuns:

„Coada calului, Coaste râpoase, Flori galbene, prinse pe tulpini rozalii."
Cam atat ca stau si eu pe langa un pârâu.

| Dєєa a răspuns (pentru Dєєa):

Răchita albă, Sălciile, Cătina, Purpurii, Rugina.
fundă?

| hey97 a răspuns:

Papura,salcie,plop

| hey97 a răspuns:

Astea sunt

| IceKing explică (pentru hey97):

Din astea mici frate ca sunt peste 30 cred.(urzica moarta, troscot si altele eu nu le stiu si am tema pentru scoala)

| andreyutzha a răspuns:

Nume:Bucinis
Descriere:
Este o planta erbacee, vivace.
Raspândire:
Creste spontan pe langa paraie, rauri
Nume:Odoleanu
Descriere:
Planta ierboasa
Raspândire:
Creste prin tufisuri, pe langa parauri, in locuri umede
Nume: Rachita alba(salcia alba), este un arbore cu inaltime de pana la 20m.raspandire:in locuri umede, rauri
ARINII(arbore)-cresc pe marginea raurilor in zona de campie
Coada Calului-pe marginea raurilor.

| IceKing explică:

Haideti va rog. mersi lydya dar imi mai trebuie. si din astea cat mai cunoscute

| IceKing explică:

Geografie. am mers de-a lungul paraului pentru a ne explica mai bine partile componente si toate alea iar la sfarsit ne-a pus sa ii ducem plantele care cresc pe mal, iar pentru acasa tema sa le scriem.

| Dєєa a răspuns (pentru IceKing):

Multumesc pentru fundă!

| Dєєa a răspuns (pentru IceKing):

Ok. O să te ajut!
Am mai scris! Uită-te.
Sper ca si fundă, nu?

| IceKing explică:

Mai multe dar din astea micute ca urzica si tot asa. dar cunoscute. mersi

| IceKing explică:

Mersi. toti mati ajutat.

| 24567 a răspuns:

Aa... da tie de ce nu iti sterg intrebarea... straight face wtf! imi bag ceva in el de site. parca trebuie sa te ajute straight face acum blocati-ma!