| anonim_4396 a întrebat:

in primul rand scuze, dar nu stiam exact unde sa incadrez intrebarea... ideea e urmatoarea: maine dau test la franceza din complementul direct, si nu am inteles o chestier. imi puteti explica voi, cu cuvintele voastre, fara sa imi dati site-uri sau chestii de genul daca urmatoarea propozitie e bine facuta? daca nu, ziceti-mi ce e gresit si cum ar trebui sa fac. plz, vreau sa fiu sigur:

Christine avait cire LE PARQUET avec energie.
Christine avait cire LE avec energie.

am inlocuit le parquet cu "le", forma pentru pers a 3-a masculine. e bine? dau funda. puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Da, este corect. Tine-o tot asa! Nu e nevoie de explicatii suplimentare, caci ai inteles deja.