| Cucubauuuu a întrebat:

Maine am text la Lb Franceza si unul dintre subiecte este sa completezi o propozitie cu a, au, aux, si a la la verbul aller si cu de, des, du si de la la verbul venir(ex aller Je vais a la pharmacie),(ex venir Ils viennent des E. U)
Imi poate spune cineva regula? Va rog cat se poate de repede ca sa pot sa exersez pentru. test.
Mersi mult!:*Fundita daca iau toate punctele la subiectul acesta.
De fapt funtita la cel care explica cel mai bine! Ms:*

1 răspuns:
| MiRuNiKaa a răspuns:

Pai chestiile astea sunt de la conjugarea verbului si daca inveti bine conjugarile celor 2 verbe ai sa iei 10