| anonim_4396 a întrebat:

Nu știu dacă am ales bine categoria... dar nu-i nimic. big grin
Aș vrea să mă mut la o altă școală, doar că acolo se studiază limba franceză, iar la școala unde învăț eu se studiază limba spaniolă. Am „pierdut" 2 ani de franceză...
Aș putea învăța cât de cât franceza în această vacanță? Îmi puteți sugera un site de pe care aș putea învăța franceza mai ușor? (Nu vreau răspunsuri de genul : nu știu dacă e grea/ fă ce vrei etc!)
Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| FashionKitty a răspuns:

Probabil ai putea, dar daca ai avea posibilitatea sa faci meditatii cu un profesor ar ajuta mai mult decat sa inveti singura. Si in functie de ce vrei sa inveti vocabular si/sau gramatica presupun ca sunt mai multe site-uri si chestii care sa te ajute. Alta chestie ar fi daca stii pe cineva din scoala la care vrei sa te muti sa-l intrebi la ce nivel sunt ei si pe ce se axeaza profesorul, pentru ca eu de exemplu fac franceza de 5 ani si sunt varza si anul asta mai mult am invatat pentru teste cate ceva dar nu stiu franceza de fapt, mai ales ca nici nu-mi place limba, dar irelevant.

| MahChibiWorld a răspuns:

In ce clasa esti la momentul asta, pentru a te informa daca mai poti face ceva in privinta mutarii. Iti pot spune ca si eu m-am aflat intr-o conjunctura similara, dar am renuntat la idee, pentru ca mi s-a parut o limba grea.