| Panteraa a întrebat:

Pentru clasa a IX-a, profilul stiinte sociale, ce rechizite iti trebuie?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Pentru materiile la care se preda si se lucreaza mai mult ar fi bine sa iti iei caiete studentesti cu 80 de file, pentru a nu fi nevoita sa le schimbi prea des. Ma refer la istorie, romana, engleza si logica. Pentru restul poti folosi caiete mici, fiindca nu vei avea atat de mult de scris. Pe langa cele dictando si de matematica, probabil vei avea nevoie si de caiete de biologie si geografie, din acelea special, dar aici depinde de la liceu la liceu- unii profesori iti dau voie sa folosesti caiete mici dictando pentru materiile astea, altii nu. In rest: instrumente de scris si alte lucruri de care ai nevoie.

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Mai bine astepti prima zi de scoala deoarece fiecare profesor cere diferite caiete.

| suffarstar a răspuns:

PIX si caiete

| Panteraa explică (pentru suffarstar):

Eu ma refeream si ce fel de caiete. Sa nu iau un fel si sa nu imi trebuiasca.