| SaRiNoOtZa a întrebat:

Stiu ca este o intrebare stupida dar maslinele sunt legume?laughing

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un fruct al măslinului, comestibil, foarte bogat în ulei și de culoare brună-verzuie.
Pa, pa.

14 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Măslina este un fruct.

| unCalutz a răspuns:

Sunt legume

| unCalutz a răspuns:

Pana la urma e fructlaughing

Da. fruct e

| pwp a răspuns:

Eu stiam ca sunt fructe!

| shtephan a răspuns:

Maslinele sunt fructe deoarece cresc in copac. Stii vreo leguma care creste in copac? Bafta.

| 123456789_9071 a răspuns:

Eu cred ca sunt fructe!

| AmyAmaLyAAA a răspuns:

Nu nu sunt legume.Maslinele se gasesc in niste pomi mici din zonele limitrofe.dar nici fructe nu stiu daca sunt... laughing chia nu m-am gandit la acest subiect pana acum!

| ToxiikGirl a răspuns:

Nu nu sunt legume.Maslinele se gasesc in niste pomi mici din zonele limitrofe. Fundaa?

| Iheartshoes a răspuns:

Buna!
Da :d, sunt legume.

| Iheartshoes a răspuns:

De fapt sunt fructe.Scuze!
"Măslinele erau folosite fie pentru obținerea uleiului de măsline, fie erau consumate ca fructe."-deci nu sunt legume.
kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este leguma :) http://www.bioproduct.ro/......ropaea.htm

| Floriii a răspuns:

Nu stiu laughing buna intrebare laughing

| Adutza_2591 a răspuns:

Cred...posibil...