| TnCristinaa a întrebat:

Sunt grele testul scris si examenul oral la bilingv engleza? (Dau maine) crying Funda!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă stâpâneşti cât de cât limba engleză nu va fi deloc greu.
Dacă habar n-ai boabă de engleză... Tot nu va fi greu, fiindcă odată ce nu ştii nimic, nu te doare.
Subiectele presupun că sunt uşoare, cât de grele pot să fie. Doar nu e examenul Cambridge.

| TnCristinaa explică (pentru anonim_4396):

Pai nu pot sa zic ca stiu engleza la perfectie, dar nici deloc
Stiu lucruri de baza gen big grine unde esti? etc ..sa spun ce imi place ..mai multe, dar la gramatica nu ma pricep foarte bine..maine am proba..si vreau foarte mult sa trec crying sunt 56 de locuri si aproximativ 2 elevi pe 1 loc sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru TnCristinaa):

Basics, nu te vor ajuta la proba scrisă din păcate. Cel puţin aşa cred.
Cu ce ştii tu te poţi descurca la oral, dar la partea scrisă e nevoie de gramatică neapărat.
Încearcă să copiezi, sau nu te pierde cu firea, dar nu cred că ai vreo şansă dacă nu te pricepi la gramatică mai deloc...
Nu vreau să te descurajez dar nici să-ţi dau speranţe aiurea. Mulţi copii de vârsta ta stăpânesc cât de cât limba engleză, iar unii chiar foarte bine. Şi aici mă refer şi la gramatică şi la pronunţie.

| TnCristinaa explică (pentru anonim_4396):

Stiu cat de cat, dar nu super bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru TnCristinaa):

Atunci poţi sta liniştită.Te vei descurca, mai repetă ce aţi făcut la ora de engleză în clasă să nu fi luată pe nepregătite. Alte sfaturi nu am să-ţi dau, eu n-am prins perioada asta cu bilingvul la engleză. Păcat, mi-ar fi plăcut.

| TnCristinaa explică (pentru anonim_4396):

Este pentru pedagogic