| Adelyna06 a întrebat:

Voiam sa ma apuc de invatat pentru EN la matematica (da, stiu ca e tarziu, dar totusi)... si nu prea stiu cu ce sa incep. laughing) Creierul meu a stat in repaus 3 ani jumatate fara sa invete nimic, iar acum realizez cat de putin mai e pana la evaluarea nationala :/. Cu ce sa incep? De unde?

Răspuns Apreciat de Editori
| Popa482 a răspuns:

Începi cu un test și vezi ceea ce știi și ceea ce nu stii, ( îți iei o carte de EN- paralela 45 e ok) apoi te întorci la memorator și îți înveți formule, stiluri de rezolvare ale problemelor și începi să lucrezi exercițiile recapitulative de la ce e mai ușor la ce e mai greuț să zicem. Aaa da... Totul depinde de tine, dacă lupți cei obține rezultatul mult dorit. Baftă! ☺️